A Terület- és településfejlesztési operatív program plusz részeként 3,147 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési programokat valósít meg a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Önkormányzat konzorciumi partnereivel – tudatta az önkormányzat szerdán az MTI-vel.
A projekt célja, hogy a vármegyei önkormányzat vezetésével az egész megyére kiterjedően létrejövő és már működő foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési együttműködések és partnerségek hozzájussanak azokhoz a forrásokhoz, amelyek segítségével meg tudják valósítani képzési és foglalkoztatási programjaikat.
Ezek a képzési és foglalkoztatási programok a vármegye gazdasági és foglalkoztatási fejlesztéseit célozzák.
A közlemény szerint a Győr-Moson-Sopron vármegye foglalkoztatási mutatója az egyik legjobb az országban, ugyanakkor továbbra is mutatkoznak területi különbségek. A csornai, kapuvári, pannonhalmi és téti járásokban a befektetői hajlam mérsékelt néhány város kivételével, a mosonmagyaróvári és soproni járásokban pedig főként az Ausztria elszívó ereje miatt kialakult munkaerőhiány okoz problémát.
A projektben a vármegye valamennyi gazdasági ágazatát érintő képzési és foglalkoztatási program valósul meg, amely hozzájárul a gazdaság fejlődéséhez, diverzifikációjához, a munkához jutás feltételeinek javításához, a területi különbségek mérsékléséhez a hátrányos helyzetű csoportok képzésével, foglalkoztatásával.
A projekt részeként a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Önkormányzat a konzorciumi partnereivel, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivatallal a megyei foglalkoztatás bővítésére tervezik a 2023 februárjában aláírt foglalkoztatási paktum továbbműködtetését és komplex foglalkoztatási program megvalósítását.
A projekt célcsoportjai az inaktívak, az 50 év feletti, legalább 30 napja folyamatosan regisztrált álláskeresők és az alacsony iskolai végzettségű, szakképzettséggel nem rendelkező regisztrált álláskeresők.
A projekt tervezett befejezési dátuma 2028 júliusa – tették hozzá a közleményben.
(MTI)