Magyar pályán eddig példátlan kapusbunyó (videóval), DEAC-győzelem – ez történt pénteken a magyar hokiligában

Sport

Továbbra is veretlen a Budapest Jégkorong Akadémia HC az Erste Ligában, miután a pénteki játéknapon – történelmi kapusverekedéssel “színesített” összecsapáson – győzött a DVTK Jegesmedvék otthonában, és a tabella élére állt. A DEAC úgy nyert 5-4-re az Újpest ellen, hogy már 4-0-ra is vezetett.

A Szuperkupa-győztes DEAC eddig nem szerepelt jól, csupán a FEHA19-et előzte meg a tabellán, ám ezúttal remekül kihasználta, hogy az UTE – amely szintén rosszul kezdett és 3/4-es mutatóval állt – nélkülözte elsőszámú kapusát, a válogatott Rajna Miklóst. A 8. percben már 2-0 volt a hazaiaknak, majd közvetlenül az első szünet előtt tovább nőtt a különbség, és a fordulást követően sem tudta rendezni sorait a fővárosi együttes, a 24. percben újabb gólt kapott.

A biztos vezetés tudatában kiengedett a Debrecen, és ez óriási fordulatot hozott: az Újpest nyolc és fél perc alatt feljött 4-3-ra. Innen kezdődött a harmadik harmad, sőt, a 45. percben Madácsi Benedek emberelőnyben egyenlített. A slusszpoén azonban mégis a DEAC-é volt: Révész Marcell az 57. percben gólra váltotta Kiss Patrik ellen magasbotért megítélt kiállítást.
Miskolcon a kiegyenlített első harmad után kevesebb mint két perc alatt két gólt ütött a BJA, amely egyedüliként a mezőnyben még veretlen.

A DVTK ugyan egy sikeres erdélyi túráról érkezett haza – a lehetséges 9 pontból 6-ot megszerzett -, ám nem tudott hatékonyan felpörögni, és még ebben a játékrészben újabb gólt kapott. A szünet kezdetekor, ahogy a két csapat ment volna be az öltözőbe, a két kapus, Janis Voris és Kornakker Dániel a félpályánál összeverekedett, mindketten végleges kiállítást kaptak. Magyarországon ez volt az első felnőtt kapusok közötti verekedés. A 44. percben szépített a házigazda, és még a hajrában esett egy-egy gól, ezzel a BJA tartja jó sorozatát, és az eső helyre ugrott.