DEAC – Zalakerámia ZTE KK

Kosárlabda: a harmadik helyezett ZTE-t is két vállra fektette a DEAC

Sport

A DEAC hosszabbításban győzte le két ponttal vendégét, a Zalaegerszeget szerdán a férfi kosárlabda NB I-ben.

DEAC – Zalakerámia ZTE KK 83-81 (21-20, 13-16, 14-24, 23-11, 12-10)

DEAC: GOVENS 17/3, MÓCSÁN 24/15, Drenovac 9/3, Gáspár 5/3, Tóth 4 csere: Taylor 4, Scott 10, Polyák 7/3, Neuwirth.

vezetőedző: Andjelko Mandics

ZTE: TRICE 21/9, O’Reilly 7/3, Rakicsevics 14/6, Smith 6, Csuti 2 csere: OSZTOJICS 17, Keller 6/6, Zsíros 5/3, Polster 3/3, Németh.

vezetőedző: Sebastjan Krasovec

Andjelko Mandics: Izgalmas mérkőzés volt, gratulálok a srácoknak, a karakterünk az rendben van. Ez az ötödik győzelmünk zsinórban, ami nagy teljesítmény, főleg, hogy ez a tabella élén álló csapatok ellen sikerült. Idegesek voltunk végig, türelmetlenül játszottunk, megengedtük a ZTE-nek, hogy elkapja a ritmust, de nem adtuk fel. Mindig azt mondom, hogy kikapni ki lehet, de nem mindegy hogyan. Túl sok üres perc van a játékban, amit csökkentenünk kell, és ezt az energikus játékot kell az elejétől képviselnünk, mint az utolsó negyedben. Jó úton haladunk, de továbbra is nehéz helyzetben vagyunk, van most pár nap pihenőnk, de utána tovább dolgozunk, nehéz sorozat vár még ránk. Köszönöm a szurkolóknak a támogatást, legközelebb megpróbálunk kevésbé stresszes mérkőzést játszani.

Részletes összefoglaló a deac.hu-n.

Eredmények :
DEAC-Zalakerámia ZTE KK 83-81 (21-20, 13-16, 14-24, 23-11, 12-10) – hosszabbítás után
korábban:
Arconic-Alba Fehérvár – Kometa Kaposvári KK 121-93 (33-14, 33-27, 27-23, 28-29)
Szolnoki Olajbányász – MVM-OSE Lions 96-59 (28-14, 25-12, 20-11, 23-22)
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Budapesti Honvéd SE 94-77 (17-19, 26-21, 20-16, 31-21)
Egis Körmend-Sopron KC 82-96 (24-31, 23-26, 22-22, 13-17)