Alba Fehárvár-DVSC kézilabda

Kézilabda: 11 góllal nyert a DVSC Székesfehérváron

Sport

A Ferencváros házigazdaként, a Debrecen vendégként nyert 11 góllal a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A DVSC 37-26-ra győzött Székesfehérváron, Töpfner Alexandra nyolc, Kácsor Gréta hat góllal zárt.

Sokat elárul a mérkőzésről, hogy 11 perc 12 másodperc telt el, amikor a hazaiak mestere, Józsa Krisztáin a második idejét is kikérte. Ekkor 9–3-ra vezetett a DVSC SCHAEFFLER, amely rendre gólokkal fejezte be támadásait, emellett jól védekezett. Kácsor Gréta vitte a prímet, Töpfner Alexandra is jó napot fogott ki, folyamatosan nőtt a különbség a 27. percben már tíz góllal is vezettünk (11–21). A félidő végén jött néhány hiba, így zárkózott a Fehérvár, de magabiztos előnnyel térhettünk pihenőre.

A folytatást pedig egy négy nullás rohammal kezdtük, hiába kérte ki utolsó idejét is az Alba, innen már nem volt visszaút. Szilágyi Zoltán forgatta csapatát, mindenki játéklehetőséget kapott, s minden pályára lépő mezőnyjátékos betalált, így könnyed siker lett a fehérvári túra vége.

Alba Fehérvár KC-DVSC Schaeffler 26-37 (14–21)
Székesfehérvár 200 néző: V: Fekete T., Tóth D.

FEHÉRVÁR: Pijevic – ZRNIC 5, Afentaler 3, Ohijama, Boldizsár B. 1, Utasi 1, Takó 3. Csere: Kubina M., Tóth Nikolett (kapusok), SZTOSICS 5, Szmabatian 3, Dubán 2, Sulyok 1, Besszer 1 (1), Bojtos, Szabó E. Edző: Józsa Krisztián
DVSC: Gabriel – TÖPFNER 8 (2), Vámos P. 3, Bordás 3, Planéta 2, KÁCSOR 6, Petrus 2. Csere: Giegerich, Torda (kapusok), SZABÓ N. 3, HÁMORI K. 5, Füzi-Tóvizi 3, Vámos M. 1, Panyi 1. Edző: Szilágyi Zoltán

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek:  2/2, ill. 3/2

MESTERMÉRLEG
Józsa Krisztián: Az első félidőben a rengeteg ki nem kényszerített hibánkból  szerzett komoly előnyt a DVSC. Voltak jó momentumaink, de összességében egyértelműen megérdemelt vendégsiker született.
Szilágyi Zoltán: Jó évet produkált az Alba, tudtuk, hogy nem egyszerű itt győzni. A hazaiak átlövőit próbáltuk minél távolabbi zónába kényszeríteni, ez sikerült, és az ebből szerzett labdákból tudtunk gyorsan játszani. A meccs elején megnyugtató előnyre tettünk szert, ezt tudtuk őrizni, illetve növelni is. Magabiztos győzelmet arattunk, amelynek örülünk.