DUNAÚJVÁROSI KKA–DVSC SCHAEFFLER

Kézilabda Magyar Kupa: négyes döntőbe jutott a DVSC

Sport

A DVSC Schaeffler 36-23-ra győzött a Dunaújvárosi KKA otthonában, ezzel bejutott a legjobb négy közé a női kézilabda Magyar Kupában.

A hazaiak egyszer vezettek, még 1-0-ra. A debreceniek ezt követően fokozatosan léptek el, a második félidő derekán már tíz góllal is vezettek. A mezőny legeredményesebbje a DVSC-s Töpfner Alexandra volt tíz góllal.
A négyes döntőt március 9-én és 10-én rendezik.

MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
DUNAÚJVÁROSI KKA–DVSC SCHAEFFLER 23–36 (12–16)

Dunaújváros, 400 néző. V: Hargitai, Markó
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Arany, Trawczynska, Paróczy 3, Nick 2, Szalai 3, Sallai. Csere: Wéninger (kapus), Kopecz 5 (3), Gajdos, Borgyos 2, BOUTI 3 Moreno, Horváth P. 3, Agócs 2, Csáki Zs. Edző: Paic Róbert
DVSC: Gabriel – TÖPFNER 10 (7), HÁMORI 5, FÜZI-TÓVIZI 2, Planéta, Vámos P. 1, PETRUS  6 Csere: BARTULOVIC (kapus), KÁCSOR 6, Csernyánszki 3, Hornyák D., Haggerty, Jovovics 2, Vámos M. 1, Grosch, Johansson. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–6. 17. p.: 4–12. 28. p.: 11–15. 38. p.: 14–22. 56. p.: 21–34.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/7

MESTERMÉRLEG
Paic Róbert: Más céljai voltak a két csapatnak. Szerettünk volna méltó ellenfelei lenni a Debrecennek, ez az első félidő második felében sikerült, hiszen nagy hátrányból jöttünk vissza. A második félidőben sokat hibáztunk nem koncentráltunk a védekezés nem állt össze, ezt kihasználta a DVSC ezért lett ilyen nagy a különbség.
Szilágyi Zoltán: Nagyon örülök a továbbjutásnak, újra ott lehetünk a négyes döntőben, amely  tavaly is nagy élmény volt számunkra. Jól kezdtünk, rendben volt a védekezésünk, ebből jöttek a lerohanások, ez megadta az alaphangot. Az első félidő végén a Dunaújváros kihasználta a hibáinkat, de szünet után már a kezünkben volt a mérkőzés.

Összefoglaló: dvsckezilabda.hu

Eredmények:
MK, negyeddöntő:
Dunaújvárosi KKA-DVSC Schaeffler 23-36 (12-16)
kedden játszották:
Esztergomi Vitézek (NB I/B)-Motherson Mosonmagyaróvári KC 24-32 (11-15)
hétfőn játszották:
Győri Audi ETO KC – Kisvárda-Master Good SE 37-19 (21-11)

A címvédő FTC is a négyes döntőben

A címvédő FTC-Rail Cargo Hungaria is bejutott a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe, mivel szerdán 38-24-re legyőzte a vendég MTK Budapest csapatát.

A hazaiak válogatott játékosa, Klujber Katrin tízszer volt eredményes.