A Győri Járási Ügyészség emelt vádat az 54 éves nő ellen, aki milliókat csalt ki egy mozgáskorlátozottól

Rendőrség

Vádemelés az elkövetéskor 54 éves nő ellen, aki egy beteg, mozgáskorlátozott asszony bizalmába férkőzve, éveken keresztül károsította meg.

A Győri Járási Ügyészség vádirata szerint 2013-ban, az akkor 54 éves terhelt a 66 éves, győri, egyedül élő, mozgásában korlátozott sértett hirdetésére jelentkezett. A vádlott magát ápolónőnek adta ki, és vállalta a sértett segítését, gondozását, de díjazásban nem állapodtak meg.

A sértett hamar megbízott a terheltben, rábízta vagyona, jövedelme kezelését, a terhelt intézte a sértett számára a bevásárlásokat, számla befizetéseket, gyógyszerkiváltásokat is.

A nő kihasználta a helyzetet, és a hölgy irataival, személyes adataival visszaélve 2017-ben és 2018-ban két alkalommal összesen 2,5 millió forint személyi hitelt vett fel a sértett nevében, amelyekből csak kb. 800 000 forintit törlesztett. Ezzel a hitelintézetnek több mint 1,5 millió forint kárt okozott.

A terhelt a sértett nevében internetelőfizetést is kötött saját céljaira, amiket csak egy ideig fizetett, így a szolgáltatót megtévesztette, és több mint 100 000 forint kárt okozott.

Ezeken túl a nő 2016-tól két lakást is bérelt, melyek bérleti díját a sértett tudta nélkül a sértett nyugdíjából fizetett. Az elkövető rendszeresen használta a sértett bankkártyáját is, benzinkutakon, dohányboltokban is fizetett vele, valamint készpénzt vett fel. A nő a sértettnek az évek alatt több mint 3 millió Ft kárt okozott.

Végül a cselekményekre úgy derült fény, hogy a vádlottat 2019 évben hasonló jellegű cselekmények miatt elfogták, és megkezdte korábbi büntetései letöltését.

A többszörös, különös visszaeső nő ellen az ügyészség több rendbeli minősített csalás és sikkasztás miatt emelt vádat.

Vele szemben – a halmazati szabályokra figyelemmel – hét és fél évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható.

Kép: illusztráció.